Profil dnešnej školy

,,Nauč sa žiť zdravo, šťastne a úspešne vo svojom domove!"

Našu školu navštevujú žiaci z troch obcí školského obvodu - Podbrezová, Horná Lehota a Dolná Lehota. Vyučovanie je realizované v dvoch školských budovách. V hlavnej budove školy – v strede obce Podbrezová na sídlisku Kolkáreň, kde sú umiestnené štyri triedy z I. stupňa ( po jednej triede v každom ročníku), celý II. stupeň (8 tried, 5. a 6.ročník po jednej triede, 7. až 9. ročník po dvoch triedach ) a oddelenie školského klubu. Druhá budova, elokované pracovisko sa nachádza na sídlisku Štiavnička, kde sú umiestnené triedy z I. stupňa ( po jednej triede v 1., 2. a 3. ročníku) a tiež jedno oddelenie školského klubu. Obidve budovy navštevuje spolu 230 žiakov.

V hlavnej budove sú využívané nasledovné odborné učebne a špecifické priestory :

• odborná učebňa chémie s kabinetom pomôcok
  • odborná učebňa fyziky s kabinetom pomôcok
  • odborná počítačová učebňa so 14 počítačmi pre 16 žiakov s pripojením na internet, s dataprojektorom a notebookom, s 2 tlačiarňami, scanerom, web kamerou, učebňa využívaná najmä II. stupňom
  • odborná počítačová učebňa využívaná najmä I. stupňom, vybavená novými počítačmi s napojením na internet
  • odborná učebňa jazykového laboratória
  • školská dielňa – štandardne vybavená
  • školská telocvičňa s kabinetom – vyhovuje požiadavkám vyučovania
  • miniposilňovňa – so steperom a posilňovacou vežou
  • cvičná kuchynka
  • školská záhrada so skleníkom
  • multimediálna učebňa – s interaktívnou tabuľou, vizualizérom, pripojením na internet, televíznym prijímačom, videom. Učebňa sa využíva na vyučovanie prírodovedných predmetov, na prednášky, prezentácie a pod.
  • školská knižnica umiestnená v multimediálnej učebni

V hlavnej budove školy ordinuje aj detská lekárka.

Žiaci majú možnosť v popoludňajších hodinách využiť pestrú ponuku krúžkov , zamerané hlavne na športovú činnosť – futbal, florbal, speedminton, turistiku, ale aj na prípravu na testovanie v 9. ročníku alebo na zdokonaľovanie sa v cudzích jazykoch či v informatike).

Žiaci vydávajú školský časopis Školoviny, v ktorom pravidelne informujú o dianí škole.

Informácie sú k dispozícii aj na našej internetovej stránke školy a rodičia iste ocenia aj internetovú žiacku knižku.