Vitajte v Základnej škole Podbrezová,
kde bývala kedysi Klára Jarunková.
Sú tu žiaci šikovní aj leniví,
učitelia sú celkom trpezliví.
Niekedy je tu pohoda a dobrá nálada,
niekedy nerozumieme, čo nám učiteľka vykladá.
Je to škola 21. storočia,
má za sebou už niekoľké výročia.
Vybavenie takmer prvotriedne,
zďaleka to nie je biedne.
Na našej základnej škole sa uskutočnil tradičný koncoročný volejbalový zápas medzi učiteľmi a žiakmi deviateho ročníka. O skvelú atmosféru sa postarali ostatní žiaci, ktorí povzbudzovali oba tímy počas celého stretnutia. Úvod zápasu patril deviatakom, ktorí predviedli výborný výkon a po prvých dvoch setoch sa ujali vedenia 2:0. Učitelia sa však nevzdali a v ďalších dvoch setoch ukázali svoje skúsenosti a bojovnosť. Podarilo sa im vyrovnať stav zápasu na 2:2, čím ešte viac zdramatizovali priebeh stretnutia. O víťazovi tak rozhodol až piaty set. V ňom boli úspešnejší deviataci, ktorí zaslúžene zvíťazili celkovým výsledkom 3:2 na sety.
Dňa 30.6.2026 (utorok) sa vyučovanie končí o 9.30 hod.
Školský autobus pôjde len ráno, po skončení vyučovania je doprava individuálna.
ŠKD v tento deň už nebude.
Úžasný letný deň strávili naši najmladší žiaci v nádhernom prírodnom prostredí - Zbojská a sedlo Chlipavica. Na Zbojskej si v syrárni pozreli, ako sa vyrábajú obľúbené syrové nite a niektorí si ich výrobu aj sami vyskúšali. V mäsiarni zas videli výrobu klobás. Samozrejme, že klobásky aj syry s veľkou chuťou ochutnali. "Zbojnícka strela" nás vyviezla (a veru aj poriadne vytriasla) do sedla Chlipavica. Tam zas obdivovali najväčšie kukučkové hodiny na Slovensku a okolitú krásnu prírodu. Domov sa všetci vrátili s množstvom zážitkov aj nových skúseností.
V triede 3.A sme zažili zaujímavé blokové vyučovanie so živými zvieratkami. Žiaci si vyhľadávali informácie o zvieratkách, vytvárali pojmové mapy a určovali slovné druhy. Na hodinách matematiky riešili slovné úlohy so zvieracou tematikou. Po práci v triede sme sa presunuli von, kde sme sa hrali naháňačky a schovávačky. Spoločne sme si aj čítali a pozorovali prinesené zvieratká. V záverečnej spätnej väzbe sme sa rozprávali o tom, čo sa nám počas dňa najviac páčilo. Spolužiaci poďakovali pani učiteľke za pekne pripravený deň a tiež tým žiakom, ktorí priniesli svoje zvieratká a podelili sa o ne s ostatnými.
Na hodinách fyziky poskladali žiaci 9. ročnika spolu s p. uč. Bahýlovou funkčný model prvého stroja na svete - parného stroja. Jeho fungovanie odprezentovali pre žiakov všetkých ročníkov, čo malo veľký úspech a vzbudilo ich záujem. Deviataci sa naučili tento stroj ovládať, a tak získali skúsenosti, ktoré ich trochu posunuli v oblasti fyziky. Fyzika sa tak stala o niečo zaujímavejšie pre našich žiakov.
Milí naši žiačikovia, rodičia, kamaráti školy,
na stránke školy v záložke ŠKOLSKÝ ČASOPIS pribudlo ďalšie číslo nášho časopisu ŠKOLOVINY.
Prečítajte si, pozrite si a oboznámte sa so životom školičky. Prajeme príjemné čítanie!
Od 24. 6. (streda) až do konca školského roku sa bude vyučovanie končiť:
1. stupeň - po 4. hodine o 11:25 hod.
2. stupeň - po 5. hodine o 12:20 hod.
Odchod školského autobusu bude o 13:00 hod.
ŠKD bude fungovať v nezmenenom režime.