Vnútorný poriadok v ŠKD

1. Riadenie a organizácia ŠKD

• Školský klub detí riadi riaditeľ školy.
  • Výchovno-vzdelávaciu činnosť organizuje vychovávateľka.
  • Riaditeľ školy určuje počet oddelení podľa počtu prihlásených žiakov na pravidelnú dochádzku.
  • V oddelení ŠKD môže byť zapísaných najmenej 15 a najviac 25 trvalo dochádzajúcich žiakov na celý čas pobytu v ŠKD.

2. Prevádzka ŠKD

• Školský klub je v prevádzke spravidla celý školský rok, okrem dní pracovného pokoja  a štátnych sviatkov denne do 16. 00 h.
  • ŠKD sa riadi režimom dňa, ktorý je súčasťou vnútorného poriadku v ŠKD.

3. Zaraďovanie žiakov

• Žiaci sa  do ŠKD  zaraďujú vždy na jeden školský rok, na základe písomnej prihlášky  podanej zákonným zástupcom.
  • Do ŠKD sa prednostne zaraďujú žiaci 1. stupňa na pravidelnú dochádzku, ktorých rodičia sú zamestnaní.

4. Dochádzka žiakov

• Žiakov 1.- 4. roč. odovzdáva vychovávateľke učiteľka vyučujúca poslednú hodinu   v triede.
  • Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí, prípadne záujmovú činnosť mimo ŠKD uvedie rodič na zápisnom lístku. Prípadné zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje rodič písomne.
  • Žiak nemôže svojvoľne odísť zo ŠKD, uvoľnený bude na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.

5. Starostlivosť o zdravie a bezpečnosť žiakov

• Za bezpečnosť žiakov počas pobytu v ŠKD zodpovedá vychovávateľka.
  • Počas konania popoludňajšieho vyučovania - nepovinných predmetov a záujmových krúžkov  vyučujúci preberá  deti do svojej zodpovednosti.
  • Pri hrách a iných činnostiach je vychovávateľka povinná poučiť žiakov o bezpečnosti.
  • V prípade úrazu poskytne vychovávateľka prvú pomoc, oznámi ho vedeniu školy a napíše o ňom záznam.
  • Správanie žiaka v ŠKD sa riadi školským poriadkom pre žiakov.

6. Príspevok na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD

• Príspevok na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD je 4,90€ mesačne na jedného žiaka.
  • Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD.
  • Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku.
  • Pokiaľ zákonný zástupca neuhradí stanovený príspevok za pobyt žiaka v ŠKD  a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne vedenie školy o vyradení žiaka  z ŠKD.

Vnútorný poriadok ŠKD nadobúda platnosť od  01.09.2011