Štvrtok 18. 4. 2024

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
* takto označené polia sú povinné

Vitajte

Vitajte v Základnej škole Podbrezová,
kde bývala kedysi Klára Jarunková.
Sú tu žiaci šikovní aj leniví,
učitelia sú celkom trpezliví.
Niekedy je tu pohoda a dobrá nálada,
niekedy nerozumieme, čo nám učiteľka vykladá.
Je to škola 21. storočia,
má za sebou už niekoľké výročia.
Vybavenie takmer prvotriedne,
zďaleka to nie je biedne.

• Florbalový turnaj

To najlepšie z mládežníckeho florbalu v okrese Brezno sa stretlo v mestskej športovej hale na turnaji chlapcov. V konkurencii 9 tímov sme základnou skupinou prešli s jedným inkasovaným gólom a troma víťazstvami. V zápase o finále sa po výsledku 2:2 rozhodlo po samostatných nájazdoch a tam mal náš súper o kúsok viac šťastia. Boli sme veľmi blízko, no pohár nám ušiel veľmi tesne. Chlapci hrali s obrovským nadšením, držal nás v hre brankár a boli sme veľkou prekážkou k výhre ostatným tímom. Našim žiakom patrí za prístup vďaka a rešpekt. Počas celého turnaja sme, ako jediný tím, neboli ani raz potrestaní vylúčením, čo je ďalší dôkaz o charaktere družstva Podbrezovej.

• Deň narcisov

Vo štvrtok 18.apríla sa na škole uskutoční verejná zbierka ku Dňu narcisov 2024.

Pripnutím kvietku - narcisu môžeme všetci spoločne vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľným príspevkom ich finančne podporiť.

Ďakujeme.

• Výchovný koncert "Hra na archaické hudobné nástroje"

Dňa 9. 4. navštívil našu školu úžasný muzikant srdcom a dušou pán Anton Budinský z Očovej. Jeho prezentácia a hra na ľudových nástrojoch bola pre žiakov veľmi pútavá a poučná. Pri čarovných tónoch ľudovej hudby sme si spoločne zaspievali aj zatancovali. Patrí mu naša srdečná vďaka a želanie dobrého zdravia a ešte veľa radosti z ľudovej hudby.

Viac fotiek nájdete TU

• Ďalšia športová účasť za nami...

Dievčatá si vo veľkej konkurencii ôsmich škôl z okresu počínali veľmi pekne. Zápasy často končili najtesnejším rozdielom a o to bolo ťažšie dostať sa na vyššie pozície. Napriek tomu si naše žiačky vybojovali 2 body čo ich zaradilo do umiestnenia 4. - 8.. Zápasy boli naozaj bojovne a húževnato odohrané za čo si dievčatá zasluhujú veľkú pochvalu.

• Vo štvrtok 4. apríla sme v našom školskom "kráľovstve" opäť privítali budúcich prvákov a ich rodičov, ktorí sa prišli zapísať do našej školy. Ukázali nám, že sú do školy dobre pripravení a veľmi sa už na ňu tešia.

Viac fotiek si pozrite TU

• Rozkvitnime pre včely

Dňa 26.3. do našej školy zavítali gymnazisti zo Súkromnej spojenej školy Železiarní Podbrezová s veľmi peknou a zaujímavou prezentáciou s názvom Rozkvitnime pre včely. Študenti porozprávali prvákom a druhákom o dôležitosti ochrany prírody, ochrane opeľovačov, stavaní úľov a chove včiel. Prezentácia bola doplnená rôznymi aktivitami, ktorými si žiaci vyskúšali svoju zručnosť, obratnosť a vedomosti v danej téme. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali o zrealizovanie vyučovacích hodín.

Fotky si pozrite TU

• Dnešný deň nás veľmi milo prekvapil pán starosta Mgr. Ladislav Kardhordó, ktorý nezabudol, že 28.3.2024 patrí všetkým učiteľom. Sám osobne zavítal do našej školy medzi nás a uctil si nás svojou prítomnosťou aj malým milým darčekom. V mene celého kolektívu sa chceme poďakovať za prejavené gesto.